DanishGermanEnglish
A shortcut to the big picture....

Digital Sign Service er plug and play software som integrerer digitale skilte med din Microsoft Exchange og Outlook platform

Udskriv Email    

Integrer dine digitale skilte med Exchange og Outlook®

Digital Sign Service giver dig mulighed for let og elegant at integrere dine digitale skilte med din Microsoft platform. Book et møde og et møderum i din Outlook® og få det digitale skilt udenfor det rigtige møderum aktiveret per automatik. Det bliver ikke lettere!

  • Nem installation med et minimum af konfiguration
  • Intuitive og vel defineret skabelon for dine møder
  • Viser nuværende samt efterfølgende møde i lokalet.
  • Baseret på vores Microsoft ISV certificeret ”event driven” software

Hvis du har spørgsmål, eller du vil vide mere om Digital Sign Service, er du velkommen til at kontakte os ved at klikke her.


Digitale skilte
Ekstra moduler
Teknisk info
Priser
overview_properties

Digital Sign Service lader dig få fuld udnyttelse af din nuværende “messaging platform” ved at integrere dine møderumsskilte med Exchange and Outlook®. Kombinér dine mødebookninger sammen med informationsdelingen i dit firma.

Nu er det nemt at finde ud af, hvor dit møde er og om lokalet er optaget til anden side umiddelbart efter dit møde. Vores næste version, senere i år, giver dig endog mulighed for at booke, slette eller udvide dit møde – direkte fra skiltet ved møderummet.

Vores “preferred signage partner”, Modulex, har hjulpet os med at designe vores standard og intuitive skabelon, som er indbygget i løsningen.

Her er en komplet digital skilteløsning, som dine brugere vil få fuld udnyttelse af på ingen tid.

Gennem input fra vores store kundebase bliver vi løbende opmærksom på forskellige nye krav og behov, som opstår for at kunne dække de skiftende arbejdsmetoder og rutiner. Dette forsøger vi at imødegå ved at tilbyde vores produkter enten enkeltvist eller som en kombination fra vores portefølje. Herved kan vi tilbyde lige det, som vores kunder efterspørger i deres travle hverdag.

Netop denne overlapning give en god mulighed for eventuelt at starte med vores “entry” produkt; Facility View og siden hen, når behovet har udviklet sig, “opgradere” funktionaliteten til en mere komplet infrastrukturløsning / mødebookingsløsning. Dette vil naturligvis kræve andre af vores produkter som Resoucer Central og / eller Ariadne. Vores komplette produktportefølje dækker bredt og kan tilfredsstille de flestes behov – herunder områderne; Gæste modul, Beværtningsmodul (kantine), Serviceringsmodul (bordopstillinger, navneskilte, AV udstyr etc.), WayFinding modul, Multimedia modul og meget mere.

Ved at investere i en løsning fra Add-On Products sikrer du samtidigt, at din virksomhed er parat til at modtage alle nye og fremtidige hverdagskrav og behov fra dine brugere og omgivelser.

Systemkrav

Hardware specifikationer:

  • 1GB RAM.
  • Intel Pentium III 800 MHz eller tilsvarende.
  • 50 Mb hard-disk plads ledig for software installation.
  • Display: 800 x 600, 256 farver (Minimum); 1024 x 768 high color, 32-bit

Domain specifikationer:

  • Digital Sign Service produktet er designet til at arbejde med Active Directory. Derfor er det nødvendigt, at den computer som softwaren installeres på, er tilføjet til dit domæne.

FacilityView Service og FacilityView Manager:

  • Windows Server 2003 SP1, Windows Server 2008 (inklusiv x86 and x64 platforme).
  • Exchange 2003 eller højere.
  • .NET Framework 3.5


Venligst kontakt Add-On Products for et personligt tilbud

 

Outsourcing

Salg

Europa:
Telefon:              +45 7944 7000
Fax:                     +45 7944 7001

Nordamerika:
Telefon:              +1 (905)-655-9262
Fax:                     +1 (905)-655-9395

E-mail:                 info@add-on.com

Support

Danmark:           +45 7944 7002
Europa:               +44 (0) 203 002 3889
Nordamerika:    +1 (202)-536-4165